Naša usluga staračkog doma Vitae Residence
Ono što izdvaja Vitae Residence Dom za stare je naša specifična i profesionalna briga i usluga!
Naša usluga se sastoji od:
Luksuzni starački dom „Vitae Residence" je namenski građen dom u Beogradu |
Ono što izdvaja Vitae Residence Dom za stare je naša specifična i profesionalna briga i usluga!
Naša usluga se sastoji od:
Tokom boravka korisnika, starački dom preduzima sve neophodne procedure lečenja i uz angažovanje svih raspoloživih kadrovskih i tehničkih potencijala. U okviru našeg doma imamo uspešnu saradnju sa sanitetskim prevozom Garffild koji u slučaju potrebe prevoza naših korisnika vrši transport do drugih ustanova kao i transport pacijenta do luksuznog doma za smeštaj starih Vitae Residence.
Korisnik treba da bude obavešten o svojim pravima i kome treba da se obrati u slučaju da je nezadovoljan tretmanom ili odnosom osoblja.
Od svih zaposlenih u domu za stare ”Vitae Residence” se očekuje i zahteva profesionalan, human i transparentan odnos prema korisniku naših usluga. Korisnik zauzima centralno mesto i sve je podređeno ostvarivanju njegovih prava regulisanih zakonom o zdravstvenom osiguranju i zdravstvenoj zaštiti, ali i prvenstveno njegovom subjektivnom osećaju udobnosti, spokojnosti i sigurnosti.
Usluga i smeštaj u lux domu Vitae Residence (VR) u potpunosti su prilagođeni stepenima podrške koji su jasno definisani za sva medicinska i mentalna stanja starijih ljudi, i koji su podeljeni i 4 grupe podrške.
Prvi i drugi stepen podrške podrazumevaju specifičnu negu naših korisnika!
Luksuzni starački dom Vitae Residence sastoji iz prizemlja i tri identična sprata. Iako je naš lux Dom za smeštaj starih i iznemoglih osoba opremljen savremenim liftom kao i vrlo širokom stepeništem, ceo prvi sprat, kao i soba polu-inteznvne nege u prizemlju, su uglavnom namenjeni našim korisnicima koji su u prijemnoj proceduri procenjeni od strane naših stručnjaka da spadaju u I i II grupu podrške.
I i II Stepen podrške podrazumeva stanja vezana za izmenjen medicinski i mentalni status starijih ljudi. Te specifičnosti se uglavnom tiču raznih ortopedskih stanja (nefunkcionalni ili slabo funkcionalni ekstremiteti – kuk, noge, ruke), ali raznih nivoa mentalnih promena (demencije i drugi oblici zaboravnosti). Procena u razlikama između I i II stepena podrške se uglavnom ogleda u broju intervencija potrebnih da se takvim korisnicima omogući što kvalitetniji boravak u VR Domu.
Ipak, opšte je za obe grupe je da su to:
Korisnici mogu da brinu o sebi i da se uključe u aktivnosti dnevnog života u zajednici uz fizičko prisustvo i pomoć drugog lica. U većini slučajeva podrazumeva se da korisnik ima potpuno (ili delimično) razvijenu svest, ali usled fizičkih ograničenja nije u stanju da zadovolji neku svoju potrebu ili učestvuje u određenim aktivnostima života u zajednici. ”Vitae Residence” dom pruža osećaj sigurnosti i komfora prilagođen ovoj kategoriji.
Korisnicima sa procenjenim 2. stepenom podrške pruža se pomoć prilikom kupanja, nadzor prilikom presvlačenja, šetnji ; priprema i primena terapije. Sprovodi se program vežbi u sobi po nalogu lekara, a prema potrebi i program vežbi sa fizioterapeutom radi sanacije patoloških stanja. Prednost Doma jeste mogućnost kontinuiranog programa vežbi sa fizioterapeutom. Učešće u društvenim aktivnostima prema mogućnostima: razgovori, muzičke priredbe, gledanje televizije, crtanje, radionice, izleti. Svakodnevno se vode individualni razgovori sa socijalnim radnikom. Redovni pregledi lekara i medicinski nadzor osoblja u domu.
Označava da korisnik može da brine o sebi i da se uključi u aktivnosti dnevnog života u zajednici, ali mu je usled nedovoljno razvijenih znanja i veština potreban nadzor i podrška drugog lica.
Korisnici sa procenjenim 3. stepenom podrške priprema se i primenjuje potrebna terapija. Osluškuju se potrebe i u skladu sa nabavlja se određena literatura za koju je korisnik zainteresovan, štampa, enigmatika; redovno se organizuju šetnje i izleti. Sprovodi se program odgovarajućih vežbi za stabilizaciju i unapređenje zdravlja. Korisnici učestvuju u druženju i grupnim razgovorima. Povremeno se organizuju muzičke priredbe i igranke.
Korisnici koji su potpuno samostalni, odnosno uz podsećanje mogu obavljati sve životne aktivnosti. Korisnici sa procenjenim 4.stepenom podrške su potpuno samostalni.
Uglavnom sami organizuju svoje slobodno vreme i aktivnosti- samostalno izlaze iz doma, odlaze u porodicu, druže se sa prijateljima, ali učestvuju i u programskim aktivnostima koje se organizuju u okviru Doma: program vežbi po nalogu lekara, kao i fizioterapija; priredbe, igranke, književne večeri; grupni razgovori na određene teme; zajedničko gledanje televizije.